اطلاعیه مهم در خصوص مراجعه حضوری دانشجویان

 

 

قابل توجه دانشجویان محترم:

باسلام وتبریک سال نوباتوجه به اعلام وضعیت قرمز در شهر اصفهان کلیه مراجعات دانشجویی به صورت تلفنی انجام خواهد شد و دانشگاه از هر گونه پاسخگویی حضوری معذور است.


روابط عمومی دانشگاه المهدی عج اصفهان

انتشار کتاب از مدیر گروه حقوق با عنوان " ثمره شصت سال تجربه وکالت"

 

انتشار کتاب از مدیر گروه حقوق با عنوان  " ثمره شصت سال تجربه وکالت"

 

کتاب فوق حاوی توصیه های اخلاقی و صنفیِ مشهورترین وکلا و اساتید حقوق ایران به جامعه وکالت می باشد که توسط انتشارات جنگل به چاپ رسیده است، از جمله این اساتید دکتر کاتوزیان، دکتر صفایی، دکتر میرمحمدصادقی، دکتر اردبیلی، دکتر اسکینی، دکتر جعفری لنگرودی، دکتر شهیدی و ...  می باشد. در مقدمه این کتاب آمده است:

در دورانی که افتخار آن را داشتم که به عنوان سردبیرِ مجله کانون وکلای دادگستری اصفهان خدمت نمایم، به پیشنهاد دوستان هیئت تحریریه، بنا بر آن گذاشته شد که در مجله قسمتی تحت عنوان «پند استاد» داشته باشیم، هدف از این قسمت آن بود که پند و نصایح بزرگترین اساتید و وکلای خردمند کشور، خطاب به جامعه حقوقی و از جمله وکلا را آورده تا این پندها چراغ راهی باشد، فرا‌روی وکلای گرامی.

اگر پند خردمندان به شیرینی نیاموزی                         فلک آن پند را روزی، به تلخی‌ات بیاموزد

با توجه به استقبال همکاران گرامی از این قسمت، آرام، آرام این فکر به ذهنم خطور نمود که بهتر است با تمرکز بیشتری به این بخش بپردازم، از همین رو با کمک همه اعضای هیئت تحریریه، سعی و تلاش نمودیم تا با بزرگترین وکلا و حقوقدانان کشور ارتباط برقرار نموده و از آن‌ها بخواهیم برای ما چند سطری پند و نصیحت بنویسند. بسیاری از آن ها به واسطه لطف و محبتی که داشتند، قبول زحمت می‌کردند و از چند سطر تا چند صفحه برای ما پند و اندرز می‌نوشتند. به برخی از وکلا و اساتید گرامی به واسطه فوت آن‌ها یا اقامت در خارج از کشور یا عدم تمایل به همکاری دسترسی نداشتیم، از همین رو اغلب کتاب‌های آن‌ها را خوانده، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های آن‌ها را شنیده و پند و نصایحی که به جامعه حقوقی از جمله وکلا داشتند را خارج‌نویسی نموده و در قسمت «پند استاد» به صورت جملاتی شیرین و آموزنده آوردیم. با زیاد شدن این پند و نصایح که ثمره سالیان سال تجربه وکالت این اساتید گرامی بود، تصمیم بر آن گرفتم که آن‌ها را در قالب کتابی تحت عنوان «ثمره شصت سال تجربه وکالت» بیاورم؛ چراکه نصایح آن‌ها نتیجه تجربه‌های طولانی آنان در عالم وکالت بوده، تجربیاتی که قدیمی‌ترین آن به شصت سال پیش باز می‌گردد و چه خوش است تجربه پیران و بزرگان به راحتی در اختیار جوانان قرار گرفتن، چراکه

آن چه بیند آن جوان در آینه                             پیر اندر خشت می‌بیند همه

 

 

جلد دوم این کتاب که در دست نگارش می‌باشد نیز در نوع خود جالب است، چراکه از حدود دوازده سال پیش که به لطف خدا در آزمون ورودی کانون وکلا قبول شدم تا لحظه حاضر، سعی نموده‌ام به هر کدام از همکاران که می‌رسم، از کارآموزی با یک ماه سابقه تا وکیلی با پنجاه سال سابقه، این سوال را بپرسم که مهم‌ترین تجربه اخلاقی و صنفی شما در برخورد با همکار، طرف دعوا، موکل، قُضات و سایر کارمندان سیستم قضایی چه بوده است؟ پاسخ‌هایی که همکاران محترم داده‌اند و ثمره تجربیات تلخ و شیرین آن‌ها می‌باشد نیز می‌تواند برای همه ما آموزنده باشد که انشاالله به زودی در جلد دوم این کتاب به همکاران عزیز تقدیم می‌گردد.

بر خود لازم می دانم از همه دوستان و اعضای هیئت تحریریه مجله کانون وکلای دادگستری اصفهان که خاطرات شیرینِ کنار آن‌ها بودن را هرگز فراموش نمی‌کنم، تشکر نمایم، به خصوص از خانم‌ها مینا سالمی، نفیسه مستقل، نسیم پرستگاری و آقایان داریوش سپنتا، سید محمدهاشم واعظ، محمد ابراهیمی، محمدرضا محمدی جرقویه ای، محمدحسین لطیفیان، روح الله محمدی که بسیاری از «پند استادها» به واسطه پیگیری‌های مدام و همت آن‌ها گرفته شد. خانم نگار جلیلی، برادرزاده گرامی‌ام که هم‌اکنون، نخستین گام‌های خویش را در رشته حقوق بر می‌دارد و امیدوارم به زودی شاهد موفقیت‌های روز‌افزون او باشم نیز زحمات زیادی در راستای آماده شدن این کتاب کشیدند که شایسته است از ایشان نیز تشکر ویژه نمایم.

امیدوارم این مجموعه که در واقع می‌تواند به عنوان یک الگو و کلاس درسی برای همه ما وکلای این مرز و بوم باشد، مفید فایده بوده و درس‌های این استادان بزرگ، که همه آن‌ها مستقیم یا غیر‌مستقیم، استاد ما بوده‌اند، خامی ما را به پُختگی تبدیل نماید.

در این تک واژه استاد، هزاران معرفت خُفته                که از آن معرفت‌هایش، هزاران خام‌ها، پخته

    هر نوشته‌اي در برابر سير تكاملي انديشه‌ها ناقص است، بنابراين از همه فضلا و دانش‌پژوهان انتظار مي‌رود از نظرات ارشادي و انتقادي خود دريغ نورزند[1]. خداوند بزرگ را شاكرم كه توفيق انجام این کار را عنايت فرمود و اميدوارم به عنوان برگي در درياي بي كران دانش «مقبول طبع مردم صاحب‌نظر شود».

غلام همــّــت آن عارفان با‌هنرم                  كه يك صواب ببینند و صد خطا بخشند

 

 

[1] . تلفن همراه 09133002633.   ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بیانیه روز دانشجو

 

باسمه تعالی

رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی): «مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران دانشجویان بودند؛ آن هم دانشجویانی که پیرو خط امام بودند، نه دانشجوی وابسته به فلان حزب سیاسی یا فلان تشکیلات گوناگون و بی‌ایمان، دانشجویی که خط امام را قبول داشت و به آن مؤمن بود»

همکاران گرامی،استادان و مدرسان ارزشمند و دانشجویان عزیز موسسه آموزش عالی المهدی (عج) مهر اصفهان

سلام علیکم

روز ۱۶ آذر که به درستی روز دانشجو نام گرفته است؛ در تاریخ مبارزات استقلال طلبانه ملت بزرگ ایران روزی توام با حزن و افتخار تلقی می‌شود؛ حزن ناشی از شهادت سه تن از فرزندان بیگناه این ملت و افتخار تقدیم شهید برای مبارزه با آمریکا و دولت تحمیلی کودتا . این روز یادآور حماسه دانشجویان آزاده و مسلمان در حراست از آرمان های ملت ایران است که استقلال طلبی و آزادی خواهی جریان دانشجویی را در تاریخ ما ثبت کرد .

در چنین روزی مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی، در اعتراض به سفر نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا به کشور و اعطای دکترای افتخاری به وی در دانشگاه تهران، در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی سینه سپر کردند و عهدنامه خود با اسلام و مبارزه با ظالمان را با سرخی خونشان امضاء کردند تا پایه های زنگار گرفته حکومت ٢۵٠٠ ساله شاهنشاهی به لرزه بیفتد.

نقش مهم دانشگاه‌ها موضوع شایان توجهی است که همواره در توسعه ملی و ارتقای دانش و تکنولوژی اثرگذار بوده است و بی‌تردید حضور مؤثر و ارزشمند دانشجویان فرهیخته است که به این نقش‌آفرینی معنا و امکان می‌بخشد؛ در غالب کشورهایی که اندیشه حل مسائل و رفع نیازمندی‌های اساسی مردم و دغدغه پیشرفت کشور را دارند، اتکای اصلی به دانشجویان و جامعه دانشگاهی است و در جمهوری اسلامی ایران این اتکا بیش از سایر کشورها اهمیت دارد؛ حضور دانشجویان کوشا در کنار استادان دلسوز و انقلابی یکی از پرارزش‌ترین منابعی است که جامعه اسلامی ایران از آن بهره مند است و همین حضور پرشور بود که دست در دست سایر مردم و تحت رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت آیه الله العظمی امام خمینی(ره)، علیه اهریمن ظلم و استکبار خروشید و دست متجاوز ستمگران مستکبر را از ایران سربلند، دور و کوتاه کرد.

ضمن پاسداشت روز ۱۶ آذر،‌ روز استکبار ستیزی، آحاد ملت، بخصوص مسئولین نظام را به التزام عملی به اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، نصب العین قرار دادن منویات رهبری حکیم و عزتمند و تلاش عملی و نه شعاری در جهت تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، نیل به سمت تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) و استقرار کامل نظام الهی ولایی فرا خوانده و عهد قدیمی خود را با مقام عظمای ولایت،‌حضرت آیه ا... العظمی الامام خامنه ای (مدظله‌العالی)، آرمانهای امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و شهدای انقلاب تازه می‌کند و همنوا با شهدای دانشگاه تهران زمزمه می‌کند که:‌ تا شرک و کفر هست، ‌مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.

دانشجویان ، اساتید ، کارمندان و هیات رئیسه موسسه آموزش عالی المهدی (عج) مهر اصفهان ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و همه شهدای دفاع از عزت و سربلندی ملت مسلمان ایران؛ دانشجوی مسلمان ایرانی  را به بازخوانی تاریخ پرافتخار مبارزات ضد استکباری ملت بزرگ ایران به منظور تقویت و تعمیق روحیه ضد استکباری در این قشر پویا و پیشرو فرا می‌خواند و از خداوند سبحان تعجیل در فرج حضرت حجه ابن الحسن العسکری امام زمان (عج) و سربلندی،سعادت و سلامت رهبری فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی وهمه آحاد مردم انقلابی و فهیم ایران را مسئلت می نمائیم .

بیانیه ریاست دانشگاه به مناسبت فرارسیدن دهه فجر

 

 

باسمه تعالی

 

مقام معظم رهبری حضرت آیه الله العظمی خامنه ای (مدظله‌العالی) : « دهه مبارکه فجر، حقیقتاً فجر سعادت این ملّت بزرگ و بلکه فجر سعادت ملّت‌های اسلامی است»

 

همکاران گرامی،استادان و مدرسان ارزشمند و دانشجویان عزیز موسسه آموزش عالی المهدی (عج) مهر اصفهان

 

سلام علیکم

 

چهل و دو  سال از استقرار یک جامعه ارزشی مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) می‌گذرد؛ نظامی که با پشتوانه اراده و خلوص یک ملت با هدایت داهیانه روح خدا به سلطنتی پایان داد که سال‌های متمادی حیات خلوت مستکبران عالم بود.نهضتی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و نشات گرفته از قیام و نهضت عاشورای حسینی (ع) است و قطعاً تا قیام جهانی حضرت ولی عصر (عج(  استمرار خواهد داشت.

 

چهل و دومین سالگرد دهه فجر، در حالی فرا می رسد که ایران اسلامی داغدار شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هسته‌ای و دفاعی شهید دکتر محسن فخری‌زاده است که با عروج این دو سردار عزیز ، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی که همان طلیعه ظهور حضرت بقیه الله(عج) می باشد را سرعت بخشیده است.

 دهه فجر ، دهه ماندگار در تاریخ پرفراز و نشیب و ایام پایداری و بالندگی ملت بصیر و دین باورمان و روزهای اوج پیروزی انقلاب اسلامی است که در بهمن ۱۳۵۷ با ایثارخون شهدا و مجاهدتهای کم نظیر آحاد مردم نجیب ما شکل گرفته است.انقلابی که رساترین فریاد تاریخ انقلابات جهانی ،یعنی امام امت خمینی کبیر(ره) آن را هدایت ورهبری کرد.

 همگان شاهدند که اینک به یمن آن صبر و استقامت و مبارزات حق طلبانه و پیروی از رهنمودهای عزتمند وحکیمانه بزرگ معمار انقلاب حضرت امام خمینی(ره)ومقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله‌العالی) در سالهای پرتلاطم قبل و بعد از پیروزی، صاحب اقتدار و عزت عظیمی شده ایم که مستکبران شرق و غرب عالم بالاخص آمریکای جهانخوار . صهیونیست نابکار و خبیث را به وحشت انداخته و چراغ راه مستضعفان ومسلمانان جهان گشته است.

اما امسال دهه فجر با ولادت ام ابیها حضرت فاطمه الزهرا (س) مقارن شده که این تقارن حامل پیام مهمی است مبنی بر اینکه زنان در متن انقلاب بوده و بنا به فرموده رهبر فرزانه و حکیم انقلاب در گام دوم نیز نقش آفرین می باشند . این روز ، روز پاسداشت حرمت  زن در جامعه است و این بانوی جلیل القدر، الگو و اسوه ای بی نظیر برای تمامی زنانی است که در پی سعادت و کمال انسانی هستند.

رسالت اصلی ما تبیین نقش مهم زنان و مادران در عرصه های مختلف و فراهم سازی حضور و مشارکت قشر عظیم زنان کشور در مقدرات نظام اسلامی و تربیت نسلی آگاه در دهه پنجم انقلاب است. زنان کشور عزیزمان با حضور در صحنه های مختلف همواره حمایت و پشتیبانی خود را از ارزشهای اصیل انقلاب اسلامی و ولایت اعلام کرده و در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب نیز همگام با آحاد ملت در همه صحنه های علمی ، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی حضور و مشارکت گسترده تری خواهند داشت.

 

دانشجویان ، اساتید ، کارمندان و هیات رئیسه موسسه آموزش عالی المهدی (عج) مهر اصفهان نیز ضمن عرض تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر به ملت شریف ایران خصوصاً خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران که نقش بی بدیلی در سربلندی ایران عزیز داشته و دارند، با آرمانهای امام راحل خمینی کبیر(ره) وشهدا تجدید میثاق نموده و تحت هدایت و راهنمایی های رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیه الله العظمی الامام خامنه ای (مد ظله العالی) تا پای جان از کیان اسلام و انقلاب اسلامی که خونبهای هزاران شهید،جانباز و آزاده است ایستادگی خواهیم نمود .

 

 

و الله المستعان

برادرتان محمدرضا عباسیان

سرپرست موسسه

برگزاری انتخابات انجمن علمی گروه حقوق

 

 

انتخابات انجمن علمی گروه حقوق در تاریخ  سی ام مهرماه نود و هفت برگزار شد و پس از رای گیری ، افراد زیر به عنوان اولین اعضای انجمن علمی انتخاب شدند:

 

زهرا نبیره. محبوبه موسوی . پرستو داودی. مریم گنجعلی. مهسا قدمی. مینا پورخلیلی. کیمیا مختاری. مریم جنت.

 

آموزش و پژوهش

تحصیلات تکمیلی

فرهنگی و دانشجویی